- Družstvá -

Propozície Ladies Záhorák Master 2016

1.Pojmy : stretnutie =stretnutie dvoch družstiev.

Zápas= zápas hráčok vo dvojhre alebo štvorhre

2.Termíny stretnutí: Navrhne kapitánka domáceho družstva podľa možností na domácich kurtoch a dohodne s kapitánkou hosťujúceho družstva.

3. Náklady (prenájom kurtov, lopty) na stretnutia hradí domáce družstvo.

4.Lopty Dunlop Fort sú doporučované, ale môžu sa súperi dohodnúť aj na iných.

5.Každé stretnutie sa hrá na dva zápasy vo dvojhrách a jeden zápas vo štvorhre; za každý zápas sa počíta 1 bod, takže stretnutie môže skončiť 3:0 alebo 2:1.

6. Každý zápas sa hrá na dva víťazné sety, každý set sa hrá do 6 s rozdielom dvoch gamov.V prípade, že je v sete stav 6:6 hrá sa tiebreak do 7 s rozdielom minimálne dvoch loptičiek. V prípade , že je stav v setoch 1:1 tretí set sa hrá ako supertiebreak (do 10), taktiež s rozdielom minimálne dvoch loptičiek.

7. Za víťazstvo v stretnutí získava víťazne družstvo 2 body, porazené družstvo 1 bod, za nenastúpenie k zápasu 0 bodov.

8. Po siedmom kole základnej časti bude určené poradie družstiev na základe získaných bodov. Ak bude rovnaký počet bodov u dvoch alebo viacerých družstiev, rozhodujúci bude vzájomné stretnutie resp.vzájomné stretnutia zainteresovaných družstiev. V tomto prípade je rozhodujúce skóre stretnutí vzájomných stretnutí;ak bude rovnaké tak skóre setov vzájomných stretnutí a nakoniec skóre gamov vzájomných stretnutí.

9. Po odohraní základnej časti(7 kôl) bude záverečné play-off, v ktorom sa stretnú družstva umiestnené na 1.a 2.mieste v stretnutí o 1.miesto; družstva umiestnené na 3.a4.mieste v stretnutí o 3.miesto; a družstva umiestnené na 5.a 6. mieste v stretnutí o 5.miesto.

Domácim družstvom bude v zápasoch vždy družstvo, ktoré sa umiestnilo vyššie.